Tajný spolok

Autor: Ingrid Šabíková | 2.11.2016 o 19:23 | (upravené 4.11.2016 o 20:03) Karma článku: 3,20 | Prečítané:  771x

Prečo sa formuje globálny svet a prehlbuje sa nerovnomerné rozdelenie dôchodkov, príjmov? Prečo je to tak?

O tom, že ekonomický a finančný systém nesmeruje správnym smerom, mnohí z nás vieme. Sme svedkami mnohých nadnárodných spoločenstiev, spolkov a stali sme sa chtiac či nechtiac súčasťou mnohých nadnárodných záujmov, ktorých jediným záujmom je nájsť spôsob ako ovládnuť svet.

Už za čias stredoveku vznikol akýsi tajný spolok – s názvom slobodomurárska lóža. Ich činnosť bola po celé stáročia zahalená rúškom tajomstva. V minulosti to boli stavitelia katedrál a chrámov, naopak dnes ide o elitné spolky ľudí s vyšším spoločenským postavením. Na Slovensku najviac intelektuálov, ľudí zo spolku slobodomurárov nájdeme v Bratislave a Košiciach, kde sa o podstatných celospoločenských záležitostiach rozhoduje. Nachádzajú sa medzi nimi poprední predstavitelia z politickej sféry, europoslanci, poprední predstavitelia z finančnej sféry, ako i predstavitelia verejných služieb zo školstva a zdravotníctva.

Nedomnievam sa len, som o tom presvedčená, že zoskupenie spolku slobodomurárov ovláda svet. Na to aby k tzv. svetovláde došlo je potrebné všetko prestaviť a hlavne chápať z globálneho aspektu. V prvom rade je potrebné oslabiť význam národov, národného cítenia. V druhom rade oslabiť národné hospodárstvo krajiny, vytvoriť európske spoločenstvá a potom cez elitné skupiny intelektuálov vytvoriť nadnárodné záujmy – resp. globálny svet. Globálne smerovanie je nebezpečné, nakoľko sa oslabuje pozícia národov, národnej hrdosti a v konečnom dôsledku to vedie k prehĺbeniu neistoty a oslabeniu ekonomického systému krajiny, čoho sme svedkami dnes. Bohužiaľ stali sme sa tzv. zahaleným rúškom tajomstva elitných skupín slobodomurárov – súčasťou globálneho sveta.

Pozornosť chcem upriamiť na nebezpečenstvo takejto tvorby globalizácie, prostredníctvom elitných skupín intelektuálov s jediným záujmom ovládnuť svet. Chcem upozorniť na dôsledky takejto činnosti a tvorby globálneho sveta, ktorý občanom zoberie istoty a prehĺbi sa nespokojnosť, vzniknú občianske nepokoje a celková zlá atmosféra v krajine. Je zlým javom v spoločnosti, keď sa systém prestavuje iba na efekty a kompetentné osoby vôbec nezaujíma, ako dané opatrenia budú vplývať na celospoločenské resp. verejné úžitky. Systém postavený na efektoch a záujmoch elitných skupín vedie krajiny opačným, nesprávnym smerom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?