Tajný spolok

Autor: Ingrid Šabíková | 2.11.2016 o 19:23 | (upravené 4.11.2016 o 20:03) Karma článku: 3,79 | Prečítané:  898x

Prečo sa formuje globálny svet a prehlbuje sa nerovnomerné rozdelenie dôchodkov, príjmov? Prečo je to tak?

O tom, že ekonomický a finančný systém nesmeruje správnym smerom, mnohí z nás vieme. Sme svedkami mnohých nadnárodných spoločenstiev, spolkov a stali sme sa chtiac či nechtiac súčasťou mnohých nadnárodných záujmov, ktorých jediným záujmom je nájsť spôsob ako ovládnuť svet.

Už za čias stredoveku vznikol akýsi tajný spolok – s názvom slobodomurárska lóža. Ich činnosť bola po celé stáročia zahalená rúškom tajomstva. V minulosti to boli stavitelia katedrál a chrámov, naopak dnes ide o elitné spolky ľudí s vyšším spoločenským postavením. Na Slovensku najviac intelektuálov, ľudí zo spolku slobodomurárov nájdeme v Bratislave a Košiciach, kde sa o podstatných celospoločenských záležitostiach rozhoduje. Nachádzajú sa medzi nimi poprední predstavitelia z politickej sféry, europoslanci, poprední predstavitelia z finančnej sféry, ako i predstavitelia verejných služieb zo školstva a zdravotníctva.

Nedomnievam sa len, som o tom presvedčená, že zoskupenie spolku slobodomurárov ovláda svet. Na to aby k tzv. svetovláde došlo je potrebné všetko prestaviť a hlavne chápať z globálneho aspektu. V prvom rade je potrebné oslabiť význam národov, národného cítenia. V druhom rade oslabiť národné hospodárstvo krajiny, vytvoriť európske spoločenstvá a potom cez elitné skupiny intelektuálov vytvoriť nadnárodné záujmy – resp. globálny svet. Globálne smerovanie je nebezpečné, nakoľko sa oslabuje pozícia národov, národnej hrdosti a v konečnom dôsledku to vedie k prehĺbeniu neistoty a oslabeniu ekonomického systému krajiny, čoho sme svedkami dnes. Bohužiaľ stali sme sa tzv. zahaleným rúškom tajomstva elitných skupín slobodomurárov – súčasťou globálneho sveta.

Pozornosť chcem upriamiť na nebezpečenstvo takejto tvorby globalizácie, prostredníctvom elitných skupín intelektuálov s jediným záujmom ovládnuť svet. Chcem upozorniť na dôsledky takejto činnosti a tvorby globálneho sveta, ktorý občanom zoberie istoty a prehĺbi sa nespokojnosť, vzniknú občianske nepokoje a celková zlá atmosféra v krajine. Je zlým javom v spoločnosti, keď sa systém prestavuje iba na efekty a kompetentné osoby vôbec nezaujíma, ako dané opatrenia budú vplývať na celospoločenské resp. verejné úžitky. Systém postavený na efektoch a záujmoch elitných skupín vedie krajiny opačným, nesprávnym smerom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Strata rozumu či občianska samovražda. Mali by mať Slováci z czexitu radosť?

Českí voliči sú majstrami v tom, ako z čertov namaľovaných na stenu urobiť politickú realitu.

EKONOMIKA

Česi testovali čaje, predávajú sa aj u nás. Ako dopadli?

V teste neobstáli bylinné čaje určené pre deti.

ŠPORT

Kuzminovej pomohol k zlatu. Aj pohybmi, aké robia batoľatá

Nasťa je veľmi vďačná a práca s ňou je výnimočná, vraví Denis Freudenfeld.


Už ste čítali?