Úvaha o R. Kaliňákovi

Autor: Ingrid Šabíková | 29.8.2016 o 15:15 | (upravené 31.8.2016 o 13:48) Karma článku: 6,26 | Prečítané:  1180x

Úvaha o článku " Kto tu láme demokraciu?!  Vaše konanie je ukážkovým príkladom konania, ktoré pôsobí negatívne na spoločnosť.

Po prečítaní Vášho článku v blogu „robertkalinak.blog.sme.sk“ v denníku SME „Kto tu láme demokraciu?!“, mi nedá, zareagovať na Vaše názory a slová, a to prostorekým a výstižným spôsobom. To čo ste napísali a ako ste to formulovali, svedčí len o jednom „ že princípy demokratickej spoločnosti sú Vám vzdialené“.

Vo Vašom článku „ Kto tu láme demokraciu“ ste opomenuli i bývalú pani premiérku SR Ivetu Radičovú. Ako poznám pani Radičovú, tá ma toľko sebaúcty k sebe samej, že vo Vašom prípade, by už len zo cti, Vaše miesto ministra vnútra dávno opustila. Napokon každý človek s morálnymi hodnotami by odstúpil v čo najkratšom čase, si myslím. Predsa každý z nás je nahraditeľný, či ...?

V článku píšete „Kto tu láme demokraciu?!“ posudzujete iných. Podľa môjho názoru, každý z nás pri kritizovaní a posudzovaní druhých, by v prvom rade mal začať SÁM OD SEBA.

Spomeniem len jeden ukážkový príklad. Ste predsa podpredsedom vlády a ministrom vnútra SR, ktorý vykonáva jeden z postov v krajine, ktorý má hájiť spravodlivosť a demokratické princípy spoločnosti nesmie sám znevažovať. Na Slovensku máme Zákon č. 583/2008 Z.z. o prevencii kriminality a inej protispoločenskej činnosti. V zákone je napísané - konanie, ktoré pôsobí negatívne na spoločnosť sa považuje „ konanie, ktoré nie je priestupkom ani deliktom, ale pôsobí negatívne na spoločnosť. Vaše konanie naznačuje ukážkový príklad konania, ktoré pôsobí negatívne na spoločnosť a vyvoláva negatívne reakcie nielen na domácej pôde, ale aj  zahraničnej pôde, VIĎ VIDEO TU -   (t.j. kritika francúzskej europoslankyne na Vašu adresu). Takže na záver, už len toľko. Pri kritike a posudzovaní druhých ľudí, bude najrozumnejšie, keď kritiku začnete v prvom rade OD SEBA, ako sa to vyžaduje od politika vyspelej demokratickej spoločnostii. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Rudolf Biermann: Komu vyhovovala Masarykova smrť? Táto záhada sa nedá obísť

Slovenský producent nakrútil najlepší český film.

ŠPORT

Sagan na E3 Harelbeke spadol, vyhral Van Avermaet

V záverečnom špurte sa rozhodovalo medzi triom Belgičanov.

KOMENTÁRE

Varšava chce zavrieť Tuska. A s ním poľskú demokraciu

Poľsko začalo s kriminalizáciou politických protivníkov.


Už ste čítali?