Úvaha o R. Kaliňákovi

Autor: Ingrid Šabíková | 29.8.2016 o 15:15 | (upravené 31.8.2016 o 13:48) Karma článku: 6,19 | Prečítané:  1142x

Úvaha o článku " Kto tu láme demokraciu?!  Vaše konanie je ukážkovým príkladom konania, ktoré pôsobí negatívne na spoločnosť.

Po prečítaní Vášho článku v blogu „robertkalinak.blog.sme.sk“ v denníku SME „Kto tu láme demokraciu?!“, mi nedá, zareagovať na Vaše názory a slová, a to prostorekým a výstižným spôsobom. To čo ste napísali a ako ste to formulovali, svedčí len o jednom „ že princípy demokratickej spoločnosti sú Vám vzdialené“.

Vo Vašom článku „ Kto tu láme demokraciu“ ste opomenuli i bývalú pani premiérku SR Ivetu Radičovú. Ako poznám pani Radičovú, tá ma toľko sebaúcty k sebe samej, že vo Vašom prípade, by už len zo cti, Vaše miesto ministra vnútra dávno opustila. Napokon každý človek s morálnymi hodnotami by odstúpil v čo najkratšom čase, si myslím. Predsa každý z nás je nahraditeľný, či ...?

V článku píšete „Kto tu láme demokraciu?!“ posudzujete iných. Podľa môjho názoru, každý z nás pri kritizovaní a posudzovaní druhých, by v prvom rade mal začať SÁM OD SEBA.

Spomeniem len jeden ukážkový príklad. Ste predsa podpredsedom vlády a ministrom vnútra SR, ktorý vykonáva jeden z postov v krajine, ktorý má hájiť spravodlivosť a demokratické princípy spoločnosti nesmie sám znevažovať. Na Slovensku máme Zákon č. 583/2008 Z.z. o prevencii kriminality a inej protispoločenskej činnosti. V zákone je napísané - konanie, ktoré pôsobí negatívne na spoločnosť sa považuje „ konanie, ktoré nie je priestupkom ani deliktom, ale pôsobí negatívne na spoločnosť. Vaše konanie naznačuje ukážkový príklad konania, ktoré pôsobí negatívne na spoločnosť a vyvoláva negatívne reakcie nielen na domácej pôde, ale aj  zahraničnej pôde, VIĎ VIDEO TU -   (t.j. kritika francúzskej europoslankyne na Vašu adresu). Takže na záver, už len toľko. Pri kritike a posudzovaní druhých ľudí, bude najrozumnejšie, keď kritiku začnete v prvom rade OD SEBA, ako sa to vyžaduje od politika vyspelej demokratickej spoločnostii. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?